Omspa

OM SES TERAPİ / OMSPA

Ses terapisi ilk etapta rahatlatıcı bir uygulamadır. Melodik Tibet çanları giyinik vücudun muhtelif bölgelerine yerleştirilir ve keçeli tokmaklarla sağlanan ritmik vuruşlarla hoş sesler çıkarması sağlanır. Çanaklar ses çıkarırken titreşir ve bu titreşimler tüm vücuda yayılarak hücreleri harmonize eder. Çok hoş sesler çıkaran Tibet çanakları aynı zamanda hipnotik ve rahatlatıcı bir etkiyle beyin dalgalarını yavaşlatarak derin bir meditatif terapiye yol açar.

Ses masajı vücudumuzdaki bedensel, zihinsel ve duygusal blokajları etkin bir biçimde çözerek günlük stres, endişe ve depresyonları yenmenize yardımcı olur. Muntazam bir terapi programı ile insanlar çok zaman hayattan daha çok keyif alır, yaratıcılık tarafları artar bir duruma geldiklerini fark ederler.

Çanakların tokmaklanınca ürettikleri titreşimler vücuttaki hücrelerin de tınlamasına neden olur. Vücudumuzun %70'i sudan ibarettir ve su ses ve titreşim için harika bir iletkendir. Dolayısıyla ses dalgaları vücudun her noktasına hızla yayılırlar.

Ses dalgaları vücuttaki kan, kaslar, organlar ve kemiklerde (tıpkı göle taş atıldığı zaman olduğu gibi) büyüyen dairesel dalgalar halinde yayılırlar. Buda hücreleri rahatlatır, harmonize eder ve onlara enerji verir.

Böylelikle vücudumuzun yapı taşları olan 100 trilyonu aşkın hücre rahatlatıcı ve arındırıcı bir masaj almış olur. Bu ses titreşimleri bedenimizde, zihnimizde ve ruhumuzda bloke olmuş enerjiyi açığa çıkararak rahatlamamıza neden olur.